Partneři akce


Liberecký kraj


Sdružení hasičů
Čech, Moravy a Slezska


Hasičský záchranný sbor ČR


Hasičský záchranný sbor
Libereckého kraje


Policie ČR


Záchranná zdravotnická služba
Libereckého kraje


Město Zákupy

KRAJSKÉ HASIČSKÉ SLAVNOSTI

SOBOTA 17. ČERVNA 2023

ZÁKUPY

Hasiči, hasičky,
dovolujeme si Vás požádat o spolupráci na projektu Krajské hasičské slavnosti, jejichž první ročník se koná v Zákupech 17. června 2023. Rádi bychom rozjeli tradiční každoroční akci, která bude poděkováním hasičům v Libereckém kraji a představení jejich práce široké veřejnosti. Místem pro první ročník jsme zvolili město Zákupy s tím, že by se slavnosti měly konat každý rok v jiném městě, jiného okresu Libereckého kraje. Celá akce bude koncipována do jednoho dne a aktivně se ji zúčastní cca 40 jednotek sboru dobrovolných hasičů (250 hasičů), 20 dětských družstev (200 dětí), členové Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a další složky IZS.

Letošní první ročník zahájí dopoledne Festival přípravek LBC kraje v Sportovním areálu Emila Zátopka v Zákupech. Odpoledne se těžiště akce přesune do areálu Zákupského koupaliště. Zde budou připraveny statické ukázky hasičské techniky, ukázky zásahů profesionálních i dobrovolných hasičů a dalších složek IZS – policie České republiky a Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Pro širokou veřejnost bude také připraven doprovodný kulturní program - hudební skupiny, dětská hasičská fontána, soutěž ve vaření hasičského guláše v polní kuchyni apod. Vyvrcholením a zakončením celé akce bude velká podsvícená hasičská fontána.

Krajské hasičské slavnosti nebudou „produktem marketingové agentury“, ale naopak autentickým dílem týmu, který se skládá z hasičů samotných a také jejich přátel a podporovatelů. První ročník pořádají ve spolupráci město Zákupy, Krajské sdružení hasičů Libereckého kraje, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a spolek Hasičské fontány.

A padla zde zmínka o dvou bodech programu, kde právě vidíme prostor pro Vaši spolupráci:

Ano, hledáme zájemce o účast – je to buď

  • Účast v soutěži ve VAŘENÍ HASIČSKÉHO GULÁŠE v polní kuchyni


  • Účast na večerním STŘÍKÁNÍ HASIČSKÉ FONTÁNY

Pokud Vás nabídka účasti vašeho družstva na těchto bodech programu zaujala, neváhejte a navštivte stránky http://hasicskefontany.cz/Zakupy , kde jsou přehledně uvedeny další podrobnosti a podmínky pro zapojení se do akce.

Děkujeme Vám za podporu prvního ročníku Krajských hasičských slavností, akce která v Libereckém kraji zatím chybí, akce jejíž smyslem je propagace hasičů, ukázka jejich práce a hlavně také jistá forma poděkování za jejich činnost.

Tým organizátorů